Door de afgelasting van de Zegerplasloop liep mijn planning van dit weekend wat in de war. Zondag zou ik een rustdag hebben nu moest ik wat anders verzinnen. Het leek mij wel een goed plan om dit weekend en die van volgende week om te draaien. Volgend weekend een wedstrijd, de Drechtloop en deze zondag de 3 uurs duurloop.
Ik vertelde thuis over de plannen van Rinus om toch een “eigen” halve van Egmond te lopen en Miranda vroeg of ik zin had om die te lopen. Had in eerste instantie wat twijfel want de komende weekenden zit ik al behoorlijk vol met “hardloperigheid” maar haar voorstel sprak mij wel aan. Egmond zou niet lang genoeg zijn dus stuurde ik via twitter een berichtje aan @FlyingLeonie wat haar plannen voor vandaag zouden zijn, wetende dat ze in het weekend vaak lang, en dus ver gaat lopen.
Léonie wilde 40KM gaan lopen, ik 30KM, dus na wat heen en weer overleg kwamen we een afstand van 35KM overeen. Leuk! Léonie woont in het centrum van Amsterdam, een plek waar ik bijna nooit kom, en al helemaal niet om te hardlopen. Vanochtend vroeg opgestaan, winter-hardloopoutfit aan, want er werd sneeuw en een behoorlijke wind verwacht. Even na half negen kwam ik aan bij casa Léonie die mij een gratis parkeerplekje aanwees, waarna we nog even de laatste voorbereidingen voor de loop bij haar thuis troffen. Ik vroeg aan haar of ze altijd bij dit soort lange duurlopen haar Salomon-backpack om heeft, waarop zij zei: “vandaag wel maar dit is geen lang loopje…” Lekker ding die Léonie..
Op naar buiten! …maar eerst een echte Amsterdamse grachtenfoto. Een voorbijganger met een camera om zijn nek vroegen we of hij een foto van ons wilde maken waarop de man antwoordde: “Wat moet ik nu met een foto van jullie?” … eh.. nou, had ‘m nou maar genomen want van Léonie ga je nog veel meer horen!

Op de Leidsegracht met Léonie, klaar voor aktie
Onderweg, Amsterdam uit, vertelde mijn persoonlijke gids uitgebreid over alle bekende plekjes waar we langsliepen. Zoals het Leidseplein, Vijzelstraat, de Magere brug en Artis. Na een kilometer of 8 kwamen we aan bij de dijk van het IJsselmeer en het begon licht te sneeuwen. Léonie vertelde dat we op de heenweg wind tegen zouden hebben. Prima, kom maar op!

Onderweg voor een winterse duurloop, in leuk gezelschap
Door Durgerdam liepen we over besneeuwde en ijzige fietspaden, van God en iedereen verlaten in de richting van Uitdam. Toen we bovenaan de dijk liepen was het pittig. Harde wind en de sneeuwval die toenam maakte het soms lastig om te lopen maar al babbelend over allerlei onderwerpen vlogen de kilometers onder onze schoenen door. In Uitdam aangekomen, een dorpje bestaande uit één straat, begonnen we na 21 KM aan de terugweg. Nu met de wind in de rug was het ontspannen lopen. Onderweg was het genieten van het besneeuwde landschap en bijbehorende idyllische plaatjes.

Mooi winterlandschap, net buiten Amsterdam
De terugweg ging via Amsterdam-Noord en ook daar vertelde de ultra-gids uitgebreid over de leuke plekjes. De route ging richting het Centraal Station waar we ook nog even het pondje moesten nemen. Geweldig, ik voel mij echt een toerist in de hoofdstad en wat is leuk om deze hardlopend met een leuke en gekke hardloopster te ontdekken. Na het pontje rende we recht de stationshal door.. hihi, lekker maf. De laatste kilometers nam Léonie mij mee langs alle grachten van Amsterdam, liet mij nog wat leuke plekjes zien zoals The Bulldogs (ze kende opvallend veel kroegen en coffieshops…) de Westerkerk en het Anne Frank huis. Na precies 3:30:00 uur kwamen we weer bij haar huisje aan. 35KM met haar zijn voorbij gevolgen!

Met IJveer naar het centrum… en weer die duivelse vingers
Even opgefrist en na wat krentenbollen en warme chocolade namen we weer afscheid van elkaar. Het was een leuke, gezellige duurloop. Léonie, heel erg bedankt voor deze superochtend! De volgende keer laat ik je graag Alphen en omgeving zien..en het sneeuwballengevecht die we zijn vergeten, die halen we nog wel een keer in!!
Garmindata: 3:30 uur, 35,27KM, 5:57min/km, 10,1km/u, 145bpm, 1648kcal. Klik hier voor meer info
Videoverslag van de duurloop

De route van vandaag






title="84.81.71.186 | Bezoek Jaco's website of stuur een email">
schreef:Jaco
title="83.86.161.2 | Bezoek Richard van der Klis's website of stuur een email">
schreef:Richard van der Klis
Leuke plaatjes van een mooie omgeving.
title="82.176.243.158 | Bezoek 3atleetMike's website of stuur een email">
schreef:3atleetMike
title="84.29.185.185 | Bezoek Tiny's website of stuur een email">
schreef:Tiny
title="77.169.220.156 | Bezoek Vincent's website of stuur een email">
schreef:Vincent
Leuk ook om het filmpje te zien.
Dit mietje was vandaag in Egmond aan het rennen samen met oa Rinus. We hebben de route zelfs nog ingekort haha.
title="94.208.29.196 | Bezoek ruud's website of stuur een email">
schreef:ruud
title="86.93.88.238 | Bezoek kit's website of stuur een email">
schreef:kit
title="83.82.128.114 | Bezoek Frank H's website of stuur een email">
schreef:Frank H
title="84.198.2.84 | Bezoek Wim's website of stuur een email">
schreef:Wim
title="82.174.114.86 | Bezoek Koen Martens's website of stuur een email">
schreef:Koen Martens
title="85.144.76.225 | Bezoek johannesdeloper's website of stuur een email">
schreef:johannesdeloper
title="195.240.126.237 | Bezoek John's website of stuur een email">
schreef:John
Jullie hebben er een mooie duurloop van gemaakt en je kennis van 020 is wat opgevijzeld.
title="94.208.242.202 | Bezoek Rinus's website of stuur een email">
schreef:Rinus
Aan je stem te horen had je het koud Ronald!.
En volgens mij moest er eerst een ijsbreker voor de pont gaan voordat je naar de overkant ging!..Enne, geen starbuck drinken in centraal!.
Mooie route en had zo mee gegaan, maar Egmond was ook goed te doen, dus wie weet ooit eens een kkeer.
Lekker rusten en neem een warm bad.
Groet Rinus.
title="88.159.243.123 | Bezoek Esther's website of stuur een email">
schreef:Esther
title=”213.10.208.51 | Bezoek Gonda’s website of stuur een email”>
Gonda schreef:
title="94.209.18.106 | Bezoek Petra's website of stuur een email">
schreef:Petra
Dat moet weer een zeer byzondere duurloop zijn geweest, 2 van die prettig gestoorde lopers bijelkaar. Geweldige plaatjes, een winterwonderland, even een traantje wegpinken…
title="62.166.86.182 | Bezoek Roh's website of stuur een email">
schreef:Roh
title="83.81.193.158 | Bezoek Kees's website of stuur een email">
schreef:Kees
title="82.169.237.25 | Bezoek Falco's website of stuur een email">
schreef:Falco
title="87.210.28.253 | Bezoek Marco's website of stuur een email">
schreef:Marco
waanzinnig goed verslag !!
groet Marco
title="77.165.98.40 | Bezoek Léonie's website of stuur een email">
schreef:Léonie
title="83.119.218.212 | Bezoek Maarten's website of stuur een email">
schreef:Maarten
title="80.101.26.243 | Bezoek GertN's website of stuur een email">
schreef:GertN
Tip: Luister op YouTube ook even naar Jeroen Zijlstra – Durgerdam slaapt
title="80.101.216.61 | Bezoek Kees (Hardlopert)'s website of stuur een email">
schreef:Kees (Hardlopert)
Maar volgens mij is alles met leonie leuk.
title="82.95.246.122 | Bezoek Raymond's website of stuur een email">
schreef:Raymond
title="77.164.166.221 | Bezoek Frank's website of stuur een email">
schreef:Frank
title="84.84.166.128 | Bezoek Eugène's website of stuur een email">
schreef:Eugène
Weer een knappe prestatie geleverd.
title="86.95.206.196 | Bezoek hans's website of stuur een email">
schreef:hans
title="159.46.2.54 | Bezoek rencapy's website of stuur een email">
schreef:rencapy
title="86.90.1.3 | Bezoek Gerard 's website of stuur een email">
schreef:Gerard
title="85.147.58.251 | Bezoek martine's website of stuur een email">
schreef:martine
mooie doelen, mooie terugblik en mooie training met leonie!!
title="84.197.153.135 | Bezoek natalie's website of stuur een email">
schreef:natalie
title="86.92.179.66 | Bezoek Martin's website of stuur een email">
schreef:Martin
title="81.244.38.167 | Bezoek geert's website of stuur een email">
schreef:geert
title="217.166.86.170 | Bezoek Bjorn Paree's website of stuur een email">
schreef:Bjorn Paree
title="84.105.95.205 | Bezoek Claudia's website of stuur een email">
schreef:Claudia
title="212.127.225.106 | Bezoek Angeline's website of stuur een email">
schreef:Angeline
jullie zijn een stelletje mafkezen als ik het liefkozend zo mag uitdrukken…
Wow wat een prestatie!
En een mooi verslag…
leuk om ten minste iets te lezen te hebben in dit soort saaie tijden…
Zoals iedereen heb ik ook mn programma aangepast, alleen in iets andere uivoering dan jullie deden.
Nogmaals,
respect!
title="62.238.36.96 | Bezoek Patrick's website of stuur een email">
schreef:Patrick
title="84.86.58.222 | Bezoek Rik's website of stuur een email">
schreef:Rik
title="87.211.34.44 | Bezoek ronnie's website of stuur een email">
schreef:ronnie
title="77.248.221.67 | Bezoek M@urice's website of stuur een email">
schreef:M@urice
title="92.69.176.132 | Bezoek Hans Reitzema's website of stuur een email">
schreef:Hans Reitzema
title="81.82.249.11 | Bezoek Koen's website of stuur een email">
schreef:Koen
Sterk zenne!
title="212.0.229.36 | Bezoek Yolanda's website of stuur een email">
schreef:Yolanda
title="83.80.26.9 | Bezoek Ronald's website of stuur een email">
schreef:Ronald
@FrankH: ik ben niet meer te redden.. en dan ga ik met jou lopen in Leimuiden zondag.. weet je zeker dat wij stadsgrenzen van Alphen mogen overschrijden?? .. of nog sterker.. wij komen echt Leimuiden niet in.. ze willen daar geen gestoorde Aphenezen
@Rinus: Nou, echt koud had ik het niet maar er stond wel een kille wind. Maar met wind mee was het heerlijk.. heb helaas geen bad meer..
@Marco: thanks
)
@Léonie: hihi, niet echt maar dit was het meest heftige wat ik had tussen mijn muziekverzameling (gezien jouw voorkeuren). Ik vond het ook superleuk met je!! Alphen doen we echt binnenkort
@Hans: ja, zag hier en daar wel wat rode lampjes
@Claudia: dat hoop ik ook, anders wordt het echt geen wedstrijd meer tot aan de Midwinter en dat zou ik wel erg jammer vinden
@Angeline: dat mag zeker!
@Ronnie: Ja, is goed.. maar dan niet zo hard he?
@
title="94.213.130.162 | Bezoek koen D.'s website of stuur een email">
schreef:koen D.
wanneer ga je definitief over op WP?
title="84.82.84.220 | Bezoek Steven van Vulpen's website of stuur een email">
schreef:Steven van Vulpen
title="82.169.17.132 | Bezoek Pim's website of stuur een email">
schreef:Pim
(leuk flimpje!)
title="87.211.91.52 | Bezoek Rich@rd's website of stuur een email">
schreef:Rich@rd
beetje rommelen en mixen en je werpt er gewoon even een 35ger uit. Op naar de Drechtloop en daar scoren. btw buiten het feit dat het zeker gezelligheid om met Leonie ziet het er ook mooi uit in de omgeving van 020 en dan met name het polderlandschap.
title="87.66.113.134 | Bezoek coach mario's website of stuur een email">
schreef:coach mario
En de reclam voor utrecht is graag gedaan ! Zijn er speciale afspraken ? Ontmoetingsplaats ? Na het lopen even samen komen ?
title="195.240.68.36 | Bezoek Marc H (JVC)'s website of stuur een email">
schreef:Marc H (JVC)
Leuk filmpje, vooral het stuk door Adam CS!!