In 2006 heb ik geroepen: “Ik doe maar één marathon” maar dan wel gelijk “the most exciting Marathon of the World”.. juist, New York City… maar ja, al snel volgde het plan om twee marathon per jaar te lopen. 2007 werden Rotterdam en Berlijn gelopen. 2008 stonden Utrecht en Amsterdam op de planning maar Utrecht viel uit vanwege een enkelblessure en werd de tweede marathon van dat jaar nog even ingehaald met één van de laatste marathons in het jaar, Purmerend.
Nu in 2009, komt de teller op 4 marathons in een jaar te staan. Na Utrecht alsnog goedgemaakt te hebben en Leiden als training met Claudia gelopen te hebben volgde de Haarlemmermeer marathon waar mijn huidige pr van 3:06:33 samen met Juriaan en Rik is neergezet. De vierde marathon van 2009 ga ik volgende week zondag lopen op Terschelling: de Berenloop

RR’s 9e marathon
Terschelling zal volgende week ‘bezet’ gaan worden door vele, vele hardlopers die daar de halve of hele marathon zullen gaan lopen. Ook een grote groep webloggende hardlopers zullen op dit 3e waddeneiland aanwezig zijn. (Jij ook?) Voor mij wordt het een familie-uitje want de complete RR.nl familie gaat mee. De laatste keer dat ik op Terschelling was is alweer 12 jaar geleden. Tijd om het dus weer even opnieuw te ontdekken, met de RR juniortjes.
Wat de marathon mij gaat brengen weet ik niet. Ik vind de voorbereiding deze keer niet optimaal. Heb wel veel gelopen maar weinig >30KM duurlopen. Ook waren er wat omstandigheden waarbij ik mijn trainingen moest aanpassen. Een valpartij in Kijkduin, een flinke blaar onder mijn rechtervoet en en nu ook nog een ‘snotkop’ … Morgen zal ik weer eens een rustige loop gaan doen om te kijken of de blaar hersteld is. Als dat goed gaat volgt maandag of dinsdag een laatste lang loop en dan is het afbouwen en begin van het bekende marathon eet-en-drink regime. Wat mijn tijd gaat worden op Terschelling? Geen idee. Ik weet ook niet wat ik ga doen daar.. ja, lopen.. maar hoe snel.. deze keer ga ik met een open mind de marathon in.. wie weet levert dat nog een verrassende eindtijd op.
Ik wens alle berenlopers een relaxte “tapering-off*” week toe!
*tapering-off: de afbouwperiode voor een grote wedstrijd (marathon) waarbij en minder (intensief) gelopen wordt en er aandacht wordt besteed aan het stapelen van koolhydraten en het voldoende drinken.





Ronald, jij veel succes! Terschelling zal niet voor de tijd zijn, gezien het parcours, maar wordt wel heel erg gezellig! Ik zie je daar!
Snik… helaas .. ik ben er niet bij maar wens jou en je gezin alvast heel veel plezier.
Succes en veel plezier alvast!
Ik hoop dat je blaar je niet in de weg zit, ikzelf had ook altijd blaren… Lastig.
Groeten,
Herman
Lijkt me een prachtmarathon! Misschien was de afgelopen week niet optimaal, maar je basis is gewoonweg super, dus het gaat helemaal goed komen. En PR gaat er niet gelopen worden want daar is het parcours niet naar. Leuk om er een familieuitje van te maken! Veel plezier!
Ronald, jij veel succes en alle andere lopers uiteraard ook! De conditie gaat niet snel verloren. Wellicht zal jij versteld staan over het resultaat. Jij hebt een uitstekend conditie en genoeg kilometers in jouw loopbenen.
Succes!!!!
Geen PR parcours, dus in die zin hoef je je nergens druk om te maken.
Gewoon genieten van een heerlijk familie uitje op het mooiste waddeneiland dat er is.
Ik werk om het weekend, dus kan er helaas niet naatoe komen voor een steunpuntbemanning
Op welk van de eilanden je ook loopt het is er altijd schitterend. Tijd? Niet belangrijk hier. Genieten moet voorop staan.
Advies: loop hem in een lekker pittig duurloop tempo.
Je pr voor dit jaar staat al op de marathon.
Juist die duurloop maakt je sterker en zorgt voor sneller herstel, doe ewr je voordeel mee.
Veel succes.
Ik denk er serieus over na om het marathon lopen voor gezien te houden. Vond het altijd al een rotafstand en ervoor trainen kan me zeker niet (meer) bekoren.
Lange afstanden is blijkbaar niet mijn ding.
wordt een heel mooi weekend. lekker ontspannen lopen zonder doel. ik ga je zien
Terschellin is echt top en zeker met het gezin.
En tijden?, misschien gewoon eens lekker voor de fun en wie weet als haas.
Ik zal er helaas niet bij zijn dit keer en ga te werk en pak mijn rust!.
Groet Rinus.
Ik zit hier in New York te wachten op mijn eerste marathon (of is het Marathon?)
Goed, nog 13 uur. Ik heb er zin an.
Ondanks een minder optimale voorbereiding zal het vast heel goed vergaan. Lekker lopen zonder jezelf de druk van een tijd op te leggen. Daarnaast gezellig met de RR.nl family. Succes maar bovenal veel plezier.
Succes en ondanks de wat mindere voorbereiding zal je vast prima lopen.
Gewoon ontspannen lopen, om later sneller te worden. Veel plezier daar genieten dus….
Ik ben er niet bij, maar wens je veel succes toe! Het lijkt me echt wel een van de mooiere marathons qua landschap! Nu eerst even een weekje relaxen
Heel veel plezier. Ga er gewoon het beste van maken en genieten. Tot volgende week!!
Succes volgende week Ronald!
Volgens mij hoef je maar een ding te doen op Terschelling: G E N I E T E N!
Ronald, veel succes tijdens de Berenloop, wordt vast erg gezellig en jou kennende gaat het ook weer een mooie tijd worden.
Succes bij de Beren Ronald. ‘k Ben benieuwd!
Zo’n weekend op Terschelling is ook per definitie leuk met de familie. Zondag lekker lopen en volgens mij werkt het niet hebben van een plan nogal eens erg positief. CU daar!
maak er een leuk uitje van op Terschelling.
veel succes !
ik heb van de week me ingeschreven voor mijn eerste ………. Rotterdam 2010.
groeten Marco
Gewoon lekker genieten en mooie negative split lopen. Jammer dat ik de JdL family niet mee kon krijgen anders had ik de halve meegelopen. stm2
Een Ronald in topvorm die volstrekt ontspannen naar de marathon toeleeft? Ik zie grootste dingen gebeuren!
Vast veel plezier met fam. en zie je nog wel voor de start.
@Allen: dank voor jullie reacties! Ik ga wel zien wat ik ga doen daar. Alles hangt af van het weer en hoe ik mij voel.
Ik hoop alle bekenden nog even te spreken
op zondag. Tot op Terschelling!!
@Marco: wow, spannend, succes alvast met je 1e!
@Rencapy: haha, ken je het verhaal van de twee haasjes, een uit DH en de andere uit Aa/dR ?
mischien kom ik je tegen ronald. ga zelf mijn 1 st halve lopen en ik hoop te genieten van het eiland en mijn eigen loop kunst heel veel succes zondag
Misschien kom ik je ook weer tegen, Ronald. Dit jaar houd ik het maar op één marathon: De Berenloop! Wij gaan vrijdag vroeg in de middag al naar Skylge.
Gaat helemaal goedkomen daar op Terschelling!!! Veel plezier, succes heb je niet nodig!
Groeten aan alle Beeren en Beerinnen; lekker genieten is de bedoeling geloof ik?! Veel plezier ook en hopenlijk geen pleisters nodig…